Çelik Ev ; Mimarlığın Geleceği.

Çelik ev

Teknolojinin gelişmesiyle her alanda büyük bir değişim yaşanıyor.Gelecekte çok fazla bahsedeceğimize inandığımız mimari değişim: Çelik ev. Çelik evler uzun zamandır kullanılmalarına rağmen teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça yol katetti. Özellikle Türkiye’de estetikten ve güvenlikten yoksun, tamamen kar odaklı yapılar bulunmakta. Bu yapıların hemen hemen hepsi betonarme yapılar. Türkiye’de ki deprem gerçeğini de düşünürsek çelik evlerin önemi daha çok artmakta. Bu bağlamda çelik evlerin önemli avantajların bahsedelim.

Binalar on yıllardan beri istikrarlı bir şekilde ilerleme kaydetmektedir ve bugün evlerin ve diğer bina tiplerinin gerçekleştirilmesinde en gelişmiş sistemlerden biri Çelik Evler’dir.

Belki bir İtalyan için, bir evin inşası için çelik gibi bir malzemenin kullanıldığını hayal etmek yine de zor olabilir, ancak bu malzemenin inkar edilemez avantajlarına dikkat çekerek, birinin gelecekteki evi.

Çelik Evlerin Kesinliği ve Güvenliği

Çelik Evler, ilk bakışta değerlendirilebilecek olan birçok avantaj seçmek isteyenlere sundukları için mimarinin geleceği olacak.

Birincisi, Çelik Ev bir prefabrik olacak ve bu temel özellik sayesinde, başka bir bina tekniği kullanan bir yapı için gerekenden çok daha hızlı bir somut gerçekleştirmeye izin verecek.

Bu nedenle, projeden kurulumun son aşamasına kadar, sahipleri uzun süre bekletebilecek duvar yapılarında olduğu gibi aylarca zaman harcanmayacaktır. Ayrıca, çelik hakkında düşünürken, temel özelliklerinden birinin ne olduğu göz ardı edilemez: esneklik. Bu, yalnızca güzel görünmesi gereken yapılar değil aynı zamanda depremler ve toprak kaymaları meydana geldiğinde de güvenli yapılar inşa ederken göz önünde bulundurulması gereken en uygun unsurdur.

Aslında çelik, inşaatçıya, sismik, yüksek performans ve maksimum güvenilirlik ile son teknoloji ürünü bir yapı gerçekleştirme fırsatı verecek. Ek olarak, çelik evler için kullanılan malzeme, örneğin elektrik sistemi gibi yangınlar ve diğer sorunlu konular olsa bile güvenlidir. Aslında metal, ateşi yakalamayacak ve bölge sakinlerinin daha fazla iç huzuruyla evde yaşamasına izin verecek.

Aynı şekilde, çelik de evde yaşayanların çok ciddi sağlık sorunlarından kaçınmasına yardımcı olacak. Aslında kullanılan malzeme sayesinde küf ve nem gibi olayların oluşmasını önlemek mümkündür.

Çevreye saygılı çelik evde

Çelik bir evin inşası sadece bir duvar yapısına göre hızlı ve yüksek düzeyde optimize edilmiş olmakla kalmayacak, aynı zamanda çevreye büyük ölçüde saygı göstermenizi sağlayacaktır.

Aslında, Çelik Evler ekolojik olarak sürdürülebilir çünkü kullanılacak malzemeler çevreyi kirletmeyecek, bu nedenle tehlikeli toksik maddelerin salınımını önleyecektir.

Tasarım aşamasında bile, enerji kullanımını maksimuma çıkarmak, atıkları azaltmak ve nihayetinde çevre dostu aydınlatma ve ısıtma sistemlerini seçmek mümkün olacak. Çelik Evler inşa eden birçok inşaat şirketi de güneye doğru yapılara doğru bakmayı hedefliyor, böylece sakinler doğal ışık ve güneş enerjisinden daha fazla yararlanabilirler.

Çelikten tamamen özelleştirilebilir evler

Prefabrik bir ev akla geldiğinde, herhangi bir kişiliğe sahip olmadan ve orijinal unsurlar olmadan bir evin başkaları ile aynı olduğunu düşünebilir.

Bu, her şeyde ve her yerde özelleştirilebilen Çelik Evler, durum için geçerli değildir ve size farklı stiller arasında uzanma yeteneği verebilir. Aslında, bu inşaat modelinin İtalya’da henüz yaygın olmasa da, Amerika Birleşik Devletleri gibi ülkelerde, sadece ev çelik evler değil, Los Angeles ve ünlü 8 ve Grand’ler gibi ünlü kamu binaları da var. Çelik kullanımı sayesinde tamamen devrim yaratıldı.

Çelikteki tüm evler için azaltılmış ve güvenilir maliyetler

Pek çok özelliği sayesinde, Evlerdeki Çelik yalnızca ekolojik açıdan güvenilirlik ve fayda sağlamakla kalmaz, aynı zamanda her zaman hangi maliyetlerin yönetilmesi gerektiğinin kesinliğini verir. Aslında, Çelikteki her Ev için, tahminler her zaman doğru olacaktır ve diğer türlerde olduğu gibi asla kötü sürprizler yaşamazsınız.


Kaynak

Çelik Ev

Çelik ev tasarımları kalıcı yapı şartnamelerine göre tasarlanır. Taşıması gereken yüke göre hesaplamalar yapılır.

Çelik Evler, yalıtımlı ve yalıtımsız olarak da ikiye ayrılmaktadır. Yalıtımlı binaların duvar ve çatılarında kullanılan poliüretan paneller veya taş yünü paneller sayesinde ısı ve ses yalıtımı sağlanmaktadır.

Tüm taşıyıcı sistemleri çelikten üretilen Çelik Evler özellikle deprem tehdidi taşıyan bölgelerde depreme dayanıklı çözümler sunar. Hafif olması nedeniyle daha az deprem yüklerine maruz kalır ve esnekliği sayesinde sarsıntıyı absorbe eder.

Ahşap ve betona nazaran daha İzotropik ve mukavemeti yüksek bir malzemedir. Elastisite modülü ahşapta 100.000, betonarmede 210.000 çelik ev de ise 2.100.000 dir. Yani ahşabın 21 katı, betonarmenin 10 katıdır. Bu yüzden daha az sehim yapar ve daha az malzeme sarfı gerektirir.

Konvansiyonel yapı sistemlerden farklı olarak kolon kiriş sistemi ile çalışmaz.

Çok değişik şekillerdeki mimari geometrilere istenen mukavemet ve estetiği koruyarak mükemmel cevap verebilir. İmalat aşamasının çoğu atölyede halledildiğinden şantiyede çalışma sürelerini dolayısıyla harcanan enerji ve zamandan tasarruf sağlar.

İmalat ve montaj işçiliğinin çok kısa sürede tamamlanabiliyor olması, zamandan tasarruf etmenizi sağlarken, defalarca sökülüp tekrar monte edilebilir olması da alternatif çözümler sunar.

Hafif yapı elemanları, akıllı bağlantı elemanları ve basit sistem detaylarıyla yapı toplam inşa zamanı %100 e varan oranlarda azalmaktadır.

Entegre yalıtım detayları, dış ve iç cephe kaplama sistemleri, tesisat elemanları ile yapı sektöründe çağımızın yapı sistemidir.

Çelik ev tamamen geri dönüştürülebilir tek yapısal ana maddedir. Bu geri dönüşüm ülke ekonomisine katkı sağlamaktadır , betonarme ve ahşap yapılarda ise durum tam tersine ilave ekonomik yük ve çevre kirliliği oluşturmaktadır.

Betonarme yapılarda azami kullanım ömrü 50-60 yıl , ahşap yapılarda bakım ve muhafaza durumuna göre 15-20 yıl. Çelik ev yapılarda ise minimum 150 yıldır.

Soğukta şekil verilmiş ince cidarlı çelik evler, hafif, hızlı, kolay ve ekonomik inşaatın öncelik kazandığı Amerika, Japonya ve Avustralya gibi ülkelerde yaygın kullanım alanı bulmuştur. Bu yapı sisteminin ahşap yapı sistemine benzerlik göstermesine rağmen ülkemizde kullanımı %0.5 oranındadır. Özellikle 1999 Marmara Depreminden sonra, yapı sektörünün yeni arayışlara yönelmesiyle ülkemizde soğukta şekil verilmiş ince cidarlı çelik ev yapı sistemi kullanılmaya başlanmıştır.

Çelik Villa Model Ve Fiyatları

Hem ekonomik hem sağlam Çelik villa model ve fiyatları tüketiciler için yeni adres. Yazlıklar için çokça tercih edilen çelik evler ve villalar normal evlerden farksız kullanım alanlarına sahip. Hatta o kadar ki bu yapılarda beton evlerde görülemeyen modeller üretiliyor. Çelik villa model ve fiyatları tüketiciler için yeni alternatifler yani modeller üreterek her zevke cevap verecek konutları kullanıma açıyor. Modelleri seçme aşamasında üretici firmaların projelerinden yararlanabiliyorsunuz.

Kendi projelerinizi de hayata geçirme özgürlüğünüz de bulunuyor. Çelik villa model ve fiyatları hazır konut firmalarınca belli standartlara bağlı kalınarak hazırlanıyor. Modelleri incelediğimizde çok katlı konutları göremiyoruz. Dubleks olarak hazırlanan konutlarda genel olarak iki katlı yapılar üretilmekte. Fakat üretimde metrekare sınırlaması bulunmuyor. Hatta tercihe göre malikâne bile üretiliyor.

Bahçeli yaşam konsepti isteyen müşteriler için bu yapılar oldukça uygun. Yeni yeni sektörde kendini gösteren çelik villalar ve evler şimdilik yoğun olarak Trakya, Ege ve Marmara bölgelerinde talep ediliyor. Üretici şirketlerde ağırlıklı olarak bu bölgelerden sipariş alıyor ve inşa çalışmalarını yapıyor. Çelik villa model ve fiyatları ile tanışan diğer bölgeler içinde yeni firmaların açılması hedefleniyor. Böylelikle vatandaşların kaliteli ve ekonomik maliyetli yapılarla buluşması amaçlanıyor. Çelik yapılı ev ve villaları yapı fuarları, firmaların internet siteleri ve irtibat ofisleri aracılığı ile takip edebilirsiniz. Ayrıntılar için yetkili personelden fazlasıyla bilgi de alabilirsiniz.

Çelik Ev Yapımı

ÇELİK EV YAPIMI İLE İLGİLİ SORULARINIZI YORUM BÖLÜMÜNE YAZARAK BİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ.

İnşaat sektöründe çığır açan yenilik olarak karşımıza gelen çelik taşıyıcı sistemli Çelik ev yapımında, hafif yapılı fakat sağlam özelliği ile yıllara meydan okuyan çelik kolanlar kullanılıyor. Birinci derecede deprem kuşağında bulunan Türkiye’de bu yapıların ilerleyen yıllarda daha yoğun olarak kullanılması bekleniyor. Şiddetli depremlerde bile riski neredeyse yarı yarıya indiren bu yapılar, kuvvetli rüzgara karşıda oldukça dayanıklı.

Çelik ev yapımı için çeliğin tercih edilmesinin nedenleri arasında iskeletin tamamı ve taşıyıcıların tamamı çelikten hazırlanması geliyor. Fabrika şartlarında hazırlanıp üretilen parçaların birleştirilmesi yine özel olarak üretilmiş vidalarla yapılıyor. Bağlantılarının hepsinin vidalama yöntemi ile birleştirilmesi, yeniden sökülme ve değiştirilme özelliğini de barındırıyor. Çelik ev yapımı ve kullanımı esnasında değiştirilmesi istenen her alan anında müdahale edilerek değiştirilebilmekte.

Bu da portatif ev özelliğini bu konutlara kazandırmakta. Gerekli bakımların yapılması da bu sebeple çok daha kolay ve ekonomik olmakta. Çelik ev yapımı ve malzeme içeriği en az betonarme binalar kadar sağlam. Hatta betornarme binalardan çok daha sağlam diyebiliriz. Betonarme binada yaklaşık elli sene oturacağınızı düşünürseniz aynı süreyi çelik konutlar içinde geçerli oluyor. Belirli periyotlarda bakıma ihtiyaç duymayan çelik konutlar bu yönüyle de avantaj sunuyor. Çelik ev yapımı esnasında standartlara uygun kalınlık ve ağırlıkta çelik malzeme kullanılıyor. Elektrik ve su tesisatı yapım aşamasında tıpkı beton binalardaki gibi duvar altında gizli olarak hazırlanıyor. Tesisatlar duvar altında ve tabandan geçerek kullanıma hazırlanıyor.

Neden Çelik Villa ?

ÇELİK; EKONOMİKTİR

Ön üretimli, fabrikasyon taşıyıcı elemanlar düşük fiyata yüksek kalite sağlamakta ve inşaat süresini çok kısadır. Çelik; taşıma kapasitesinin ağırlığına oranı en yüksek olan malzemedir. Çeliğin yüksek taşıma kapasitesi sayesinde çelik yapı elemanları, daha küçük kesit ve ölçülerde, daha hafif ve mükemmel kalitelerde üretilmektedir-. Çelik yapılarda taşıyıcı eleman boyutları betona göre çok daha küçük olduğu için çok daha fazla kullanım alanı elde edilir-. Bu da yapı alanının daha verimli kullanılmasını sağlar. Fiyat dengesi ve kısa yapım süreleri insanların daha erken yerleşmelerine imkan vererek daha az kira faiz ve maliyet avantajı elde etmelerine olanak vermektedir.

ÇELİK; DEPREME KARŞI DAYANIKLIDIR

Çeliğin yüksek mukavemeti esnekliği ve hafifliği depreme dayanıklı en iyi inşaat malzemesi olmasını sağlamaktadır çünkü  Çelik; aldığı darbelere karşı koyabilen ve kırılmadan hafif deformasyonlarla gelen darbeyi engelleyen bir yapı malzemesidir. Çelik yapı hafiftir; Yapının kütlesi ne kadar büyük olursa depremde etkileneceği kuvvet de o kadar büyük olacaktır-Deprem kuvvetini azaltacak tek unsur ise yapının hafifletilmesi. Çelik evler betonarme yapılara oranla yaklaşık 6 kat daha hafiftir; Bu da binaya gelen deprem yükünü 6 kat azaltır.

ÇELİK; ÇEVRECİDİR

Çelik; dayanıklı ve tekrar kullanılabilir bir malzemedir; Çelik binaların sökümünden çıkan malzeme geri kazanılmaktadır. Hafif çelik malzemeden yapılan bir binanın iskeleti 8-9 hurda otomobilden elde edilebilmektedir. Buna karşılık benzer bir yapıyı ahşaptan yapmak için yaklaşık 40-50 ağacın kesilmesi  gerekmektedir

ÇELİK; HIZLIDIR

Temel ve su basman haricinde betona ihtiyaç olmadığı için; çelik Konstrüksiyonun montajı hava şartlarına bağlı kalmaksızın çok hızlı yapılabilir. Bu da sermaye ihtiyacının azalmasına ve inşaat maliyetlerinin düşmesine imkan sağlarr. 100 m2 bir evin montajı 20 gün gibi kısa bir sürede tamamlanabilmektedir.

ÇELİK; KALİTELİDİR 

Tüm dünyada uluslararası standartlarla belirlenmiş özelliklerde üretilen ve tamamen endüstriyel bir ürün olan çeliğin kalitesi üretiminin her aşamasında kontrol edilerek belgelenir. Yapımcı yada kullanıcı malzemenin fiziksel özelliklerine müdahale edememekte. Teorik hesap değerleri de uygulamada’da aynen geçerli olmaktadır. Betonun içine gizlenmediğinden projeye ve standartlara uygunluğu her zaman denetlenebilme imkanı sağlar.

ÇELİK; PASLANMAZ

Hafif çelik taşıyıcı üretiminde galvaniz kaplı çelik kullanıldığından korozyon direnci yüksektir, paslanmaz. Ahşaptaki gibi çatlama, zamanla böceklenme yaşanmamaktadır. Ataş Çelik evlerinde kullandığı çelik, Erdemir Demir Çelik Fabrikalarının uluslararası standartlarda ve kalitede ürettiği galvanizli çelikten oluşmaktadır.

ÇELİK; ESNEKTİR

Modern ve geleceğe yönelik binalarda, çeliğin getirdiği diğer bir önemli faktör, yerleşimdeki esnekliktir. Hızla değişen yaşam tarzımızın mekanlarımıza uyumu, çelik yapılarda daha kolay ve ekonomik olarak sağlamaktadır. Yıllar sonra oluşabilecek koşullara göre taşıyıcı olmayan bölme duvarlar kaldırılarak veya yerleri değiştirilerek ihtiyaçlarınızı karşılıya bilirsiniz.

ÇELİK; YILDIRIMA KARŞI KORUR

Çelik Konstrüksiyon diğer taşıyıcı sistemlerden farklı olarak yıldırıma karşı da koruma sağlamakta; Çünkü çelik iskelet toprağa giden bir yol oluşturarak patlama, ufak çaplı yangın ve kişisel yaralanma risklerini azaltmaktadr.

Çelik Villa Fiyatları

Çelik villa yaptırmayı planlayan müşteriler, villa özelliliklerinden sonra çelik villa fiyatları araştırmasına başlıyor. Oldukça ekonomik fiyatlara sahip olabileceğiniz bu villalar sizlerinde tahmin ettiği gibi metrekarelerine göre fiyatlandırma yöntemi ile belirleniyor. Firmaların fiyatlarında az miktarda farklılıklar olsa da; aynı kalitede üretilmiş villalarda fiyatlar aşağı yukarı aynı denebilir. Çelik villa fiyatları anahtar teslim, ileri kaba teslim ve çelik montaj teslim şeklinde olabiliyor. Bu durumda da fiyatlar farklılık gösteriyor. 100 Metrekarelik bir villa için genel anahtar teslim fiyatların 90 ile 95bin aralığında değiştiğini söyleyebiliriz. İleri kaba teslim projelerdeyse yine üretici firmaya göre değişse de genel fiyatlar 74 bin ve 76 bin Lira arasında seyrediyor. Yalnızca çelik montaj halinde teslimlerde ise fiyat 26 bin 29 bin TL arasında üretiliyor. Ayrıntılar hakkında biraz bilgi verirsek; anahtar teslim içinde mobilyalarınızı alıp evinize yerleştiriyor ve hemen villanızda yaşamaya başlıyorsunuz. Oturulmaya hazır halde size teslim edilen villa içerisinde elektrik prizleri de dâhil her ayrıntı mevcut. İleri kaba teslim projelerde ise villa su tesisatı bataryaları, elektrik prizleri gibi ayrıntılar bulunmamakta. Çelik montaj içerikli projede ise sadece villanın çelik iskeleti bulunuyor. Kaplama ve diğer ayrıntılara hazır olarak teslim ediliyor. Çelik villa fiyatları içene yine firmadan firmaya farklılık gösterse de genelde firmalar; garaj, balkon, veranda, kombi, klima gibi ayrıntılar dâhil etmiyor. Bu durumda projelendirme aşamasında firmanız ile dâhil olan ayrıntıları da görüşmeniz gerekiyor. Çelik villa fiyatlarını ve firmalarını araştırarak bütçenize en uygun seçimi yaparak kendinize yeni bir yaşam alanı hazırlayabilirsiniz.

Çelik Villa Yorumları

Hazır konutlar arasında bulunan çelik evlerin kullanım özellikleri müşteriler ve çelik ev yaptırmak isteyenler tarafından oldukça merak edilen konular arasında bulunuyor. Çelik ev yorumları incelendiğinde; çoğu kişi özellikleri bilmeden yorum yapıyor. Durum böyle olunca da müşterilerin kafasında acaba sorusu daha çok oluşuyor.

Çelik ev yorumları incelemenizi yaparken bu evleri kullanan kişilerin yorumlarını dikkate almaya özen göstermelisiniz. Birebir kullanan kişinin yorumu ile uzaktan düşüncesini ifade edenin yorumu elbette çok daha farklı olacaktır. Çelik ev yorumlarının genel ifadelerini ele aldığımızda, kullanan kişilerin bu yapılarda karşılaştıkları pek sorun yok gibi görünmekte. Düşük kalitede üretilmiş konutlarda ise yağmur sonrası dökülmeler yaşandığı ifade ediliyor. Bu durumu yaşamamak içinse firmanızın seçimini yaparken dikkatli davranmalısınız.

Firmanın sizlere sunduğu garanti kapsamında olan durumları, kullanılan malzemenin kalite standartlarını dikkatli şekilde araştırarak kararınızı vermelisiniz. Çelik ev yorumları içinde en dikkat çeken durum evi planlayacak ve üretecek firmanın kendini kanıtlamış işlerinin olması ve belli belgelere sahip olması. Standartları hakkında fikir edinebileceğiniz bu belgelerde ISO belgeleri önemli yer tutuyor.

Çelik ev yorumları ağırlıklı olarak yazlık evler için uygun yapılar konusunda da birleşiyor. Herkesin tek fikir olduğu konu ise evlerin görüntüsü gerçekten çok sevimli ve güzel olduğu yönünde birleşiyor. Sadece görüntü bir ev için tek standart olarak tabi düşünülemez. Örnek olarak üretilmiş olan evleri gezenler ise bu evlerden hayran olarak ayrılıyor.

Çelik Villa Firmaları

Hazır konut sektöründeki talep oranları yükseldikçe çelik villa firmaları da her geçen gün artmaya devam ediyor. Çelik villa firmaları sektör içindeki arz durumunun yetersizliğini farkederek, sektörde hem çeşitlilik hem de kaliteli projeler hazırlayarak rekabet ortamında en iyi olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu anlamda Türkiye’de faaliyet içinde bulunan firmaların sayısı şimdilik çok yoğun olmasa da kaliteli işlere imza atan firmalar sektördeki yerlerini garantilemeyi başarmış durumda. Çelik villa firmaları içinde kendine yer açmış firmalara bakıldığında bu firmaların kaliteli malzeme, kusursuz işçilik ve elbette en uygun fiyat garantisi ile çalıştıkları ilk dikkatleri çeken özellikler olarak karşımıza geliyor. Her müşterin taleplerine cevap verecek projelerde imzalarını bulunduran çelik villa firmaları, profesyonel ve seri üretim yaparak en kısa sürede villaların teslimlerini de yerine getiriyor. Ortalama 40 ile 45 günlük sürede çalışmaları tamamlanan hazır villaların montajları da profesyonel bir ekiple çok kısa bir sürede tamamlanıyor. Her geçen gün sektördeki rekabet ortamının daha da belirgin olarak hissedildiği çelik villa firmaları, kendilerini yenilemek için teknik gelişmeleri de oldukça yakından takip ediyor. Daha hızlı üretim gerçekleştirmek, sıfır hata ile üretimi tamamlamak için yurt içinde ve yurt dışında farklı eğitimlerden geçmiş uzman bir kadroyu bünyelerine katmak için yarışan sektör firmaları birbiri ile yarış halinde çalışmalarını sürdürüyor. Bu durumda da çokda kaliteli ve ekonomik fiyatlardan müşteriler talep ettikleri projeleri gerçeğe dönüştürüyor.

Çelik Villa Modelleri

Çelik villa modelleri de standart evler gibi farklı büyüklüklere ve farklı özelliklere sahip olarak üretiliyor. Bu evler 60 metrekareden 250 metrekareye kadar değişik ölçülere sahip. İhtiyaçlarınız ve arsa büyüklüğüne göre tercihlerinizi evinizin alanına karar verebilirsiniz. Villa içinde her ihtiyacı karşılayacak donanım ve oda seçenekleri de yer alıyor. Planın büyüklüğüne göre villa içerisinde çift banyo hatta şömine bile bulunabilmekte. Bu durumda belirleyici unsur, arsanın ne kadar bölümünü villa için kullanmak istediğinizden geçiyor. Diğer bir unsur ise üretilecek villanın çok katlılık durumuna göre farklı özellikleri belirliyor. Az alan kullanıp çok katı bir ev yaptırdığınızda kullanım alanları da hemen değişiyor. Çelik villa modelleri tek katlı olabileceği gibi yarım teras ve iki katlı olarak üretilebilmekte. Çelik villa modellerinin görsellerini incelediğinizde standart evler gibi çok sayıda seçeneğinizin olduğunu göreceksiniz. Son zamanların trend modeli ise Amerikan tarzı ve dubleks olarak tasarlanmış villalar. Amerikan modellerin çoğunda araba için garaj, giriş katında yerle birlikte başlayan camlar, korkulukları olan bir zemin balkonu kendine yer buluyor. Odaların planı ise projelendirme aşamasında büyüklük ve sayı olarak belirleniyor. Üst katlar genelde yatak odası ve misafirler için ayrılırken, giriş katında mutfak ve salonlar geniş yer kaplıyor. Tercihe göre ise giriş katı balkonunda barbekü için özel çalışmalar bile yapılabiliyor. Bu villayı da çiçekler ile süslemek size kalıyor.

Çelik Evin Maliyeti

Çelik ev maliyeti, hayal ettiğiniz evin büyüklüğüne göre belirleniyor. Bir + birden beş + bire kadar farklı büyüklüklerde üretilen yapıların maliyetleri de bu durumlarda değişiklik arz ediyor. En küçük çelik ev maliyeti anahtar teslim olarak hazırlanacaksa elli bin civarlarında seyrediyor. Metrekare yükseldikçe fiyatlarda doğal olarak yükseliyor. Eski ve yeni nesil yapıları kombin ederek sıra dışı evler üretiliyor. Özellikle de bahçeli ev hayali kuran yatırımcılar bu evlere fazlasıyla ilgi gösteriyor. Çelik ev maliyeti düşük fiyatlara mal olduğundan sektör içinde bu konutlarda da her geçen gün yeni araştırmalar ve uygulamalar kullanılarak yeni teknik özellikler ekleniyor. Türkiye’nin henüz çokta bilmediği bu yapılar yurt dışında özellikle de Avrupa ülkelerinde daha fazla üretiliyor. Yeni yeni yurdumuza giriş yapan çelik ev maliyeti ucuz olduğundan ağırlıklı olarak yazlık evler için üretim yapıyor. Yapıların yalnızca temel kısmında ağır beton kullanılıyor. Dört mevsim kullanım için uygun olan çelik yapılı konutlar her konforu barındırıyor. Konutun projelendirme aşamasında istenen bütün ayrıntılar yapıya dâhil olabiliyor. Bahçe peyzajı ise genelde müşterinin kendi özel zevkleri ile düzenleniyor. Çelik ev maliyeti hesaplanırken peyzaj işleri fiyata dahil olmuyor. Modellerde istenen panjur ve ahşap indirmeler de firma ile yapacağınız anlaşma ile fiyata dâhil edilebilmekte. Eğer uygun arsanız hali hazırda bulunmaktaysa, çelik modellerini ve çelik ev maliyetini hesaplayarak kendinize sıra dışı görünümlere ve özelliklere sahip bir villa yaptırmanız mümkün.