Çelik Ev Yapımı

ÇELİK EV YAPIMI İLE İLGİLİ SORULARINIZI YORUM BÖLÜMÜNE YAZARAK BİZE ULAŞTIRABİLİRSİNİZ.

İnşaat sektöründe çığır açan yenilik olarak karşımıza gelen çelik taşıyıcı sistemli Çelik ev yapımında, hafif yapılı fakat sağlam özelliği ile yıllara meydan okuyan çelik kolanlar kullanılıyor. Birinci derecede deprem kuşağında bulunan Türkiye’de bu yapıların ilerleyen yıllarda daha yoğun olarak kullanılması bekleniyor. Şiddetli depremlerde bile riski neredeyse yarı yarıya indiren bu yapılar, kuvvetli rüzgara karşıda oldukça dayanıklı.

Çelik ev yapımı için çeliğin tercih edilmesinin nedenleri arasında iskeletin tamamı ve taşıyıcıların tamamı çelikten hazırlanması geliyor. Fabrika şartlarında hazırlanıp üretilen parçaların birleştirilmesi yine özel olarak üretilmiş vidalarla yapılıyor. Bağlantılarının hepsinin vidalama yöntemi ile birleştirilmesi, yeniden sökülme ve değiştirilme özelliğini de barındırıyor. Çelik ev yapımı ve kullanımı esnasında değiştirilmesi istenen her alan anında müdahale edilerek değiştirilebilmekte.

Bu da portatif ev özelliğini bu konutlara kazandırmakta. Gerekli bakımların yapılması da bu sebeple çok daha kolay ve ekonomik olmakta. Çelik ev yapımı ve malzeme içeriği en az betonarme binalar kadar sağlam. Hatta betornarme binalardan çok daha sağlam diyebiliriz. Betonarme binada yaklaşık elli sene oturacağınızı düşünürseniz aynı süreyi çelik konutlar içinde geçerli oluyor. Belirli periyotlarda bakıma ihtiyaç duymayan çelik konutlar bu yönüyle de avantaj sunuyor. Çelik ev yapımı esnasında standartlara uygun kalınlık ve ağırlıkta çelik malzeme kullanılıyor. Elektrik ve su tesisatı yapım aşamasında tıpkı beton binalardaki gibi duvar altında gizli olarak hazırlanıyor. Tesisatlar duvar altında ve tabandan geçerek kullanıma hazırlanıyor.

One thought on “Çelik Ev Yapımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir