Çelik evler daha mı ucuz ?

Bu ilginç ve güncel bir sorudur, ancak basit bir evet veya hayır cevabı olan bir soru değildir. Unutulmaması gereken ilk nokta, onun neye karşılaştırdığına bağlı olacağıdır. Herhangi bir ev ile ilgili devam eden maliyetleri dikkate almak da önemlidir.

Aslında sitemizdeki başka bir yazıda genel maliyetlerinden bahsetmiştik. Fakat çelik ev maliyeti hakında diğer soru diğer yapı malzemeleriyle olan karşılaştırılmaları.

Çelik evler için standart yaklaşım çelik kirişler kullanarak binanın sağlam bir taslağını oluşturmaktır. Bunlar farklı katlar oluşturmak ve evin ana hattını tamamlamak için birbirine kaynaklanır veya cıvatalanır. Hayallerinizdeki evi oluşturmak için daha sonra sac, kaplama veya başka tür bir kaplama ekleyebilirsiniz.

Çeliğin Maliyeti

Evde bir çelik çerçeve inşa ederseniz, çerçeveyi satın almanın geleneksel çelik satın almaktan daha ucuz olduğunu göreceksiniz. Tabii ki ihtiyaçlarınız için en iyi ürünü alabilmeniz için saygın çelik tedarikçileri bulmanız gerekecektir.

Bu düşük maliyetin bir kısmı, çelik çerçeve evinin önceden var olan bir düzenden oluşmasıdır; yapıyı dışarıda kişiselleştirme fırsatı bulamayabilirsiniz.

Gerçekte metalin maliyeti, talebe ve bulunabilirliğe göre değişebilir, ancak çoğu firma aslında çeliği geri dönüştürüyor ve bu da maliyeti düşürmeye yardımcı oluyor.

Ancak, çelik evin fiyatı ne kadar çekici olursa olsun, benzer bir ahşap evden daha pahalıya mal olacak. Aslında, hazır beton bir ev veya geleneksel bir yapı bile metal bir evden daha ucuza gelebilir.

Ancak dikkate alınması gereken başka faktörler var:

İnşa Hızı

Çelik çerçeve ev şantiyede inşa ve belirli bir tarihte teslim edilir. Çerçeveyi bir araya getirmek ve evi oluşturmak sadece birkaç hafta alabilir! Sizi ahşap veya tuğladan bir ev bitirmek için harcayacağınız aylara kıyasla oldukça etkileyici.

Kısacası, inşaat maliyetinde kendinize küçük bir servet kazandıracak daha az işçiye ihtiyacınız olacak.

Alan Optimizasyonu

Çelik kullanırken ev ve çatıyı destekleyecek büyük duvarlara gerek yoktur. Çerçeve ihtiyacınız olan tek şeydir ve boşluğun geri kalanı buna göre doldurulabilir.

Bu, çelik bir evin yaşam ve hatta çalışma alanını tasarlarken daha çok yönlü olduğu anlamına gelir; Potansiyel olarak sizi işe seyahat etmek ya da işinize kadar ayrı bir bina yapmaktan kurtarır.

Yalıtım

Çelik ev şimdi fantastik bir yalıtım ile inşa edilmiştir; bu, evinizin içinde en az ısıtma ve soğutma sistemine ihtiyacınız olacak; Evinizi yönetme maliyetini azaltmak.

Bakım

Belki de en önemlisi, çelik evinizin çok az bakım gerektirmesidir. Tropikal bir iklimdeyseniz, yapım aşamasında evinize ekstra koruma uygulamanız gerekebilir. Bu daha sonra düzenli bakım çalışmaları yapmanıza gerek kalmadan elemanlara karşı uzun süreli koruma sağlayacaktır.

Bu, uzun vadede metalleri daha ucuz seçenek haline getirebilecek bir bakım yüklenicisini işe almanın maliyetini veya zamanını kısaltabilir.

Uzun vadede bakıldığında diğer seçeneklere göre çelik ev maliyeti daha uyguna gel


Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir